4 zajímavé kulturní památky v Lisabonu

  1. Torre de Belém

Neuvěřitelně fotogenická kulturní památka, která je dokonce zapsaná v seznamu UNESCO. Dnes je jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších turistických destinací v Lisabonu.
Málokdo však už ví, že tato majestátní věž byla původně vystaveny kvůli obraně v 16. století. Sloužila totiž jako maják a hlídací věž.Historická žlutá tramvaj

  1. Panteao Nacional

Budova Panteao Nacional je velmi architektonicky zajímavá už zvenku. Novobarokní styl je těžko poznatelný, ale neubírá kráse.
Určitě však stojí za to prohlédnout si ji i zevnitř. Pokud však po tom přímo toužíte, je výhodné předem si najít otevírací dobu a cenu vstupného, které se platí. Možnost máte i zaplatit si předem rezervaci, kterou případně můžete zrušit do 24 hodin předem.

  1. LX Factory

LX Factory je umělecké centrum v Lisabonu. Nachází se v průmyslové zóně na místě, kde původně stávala továrna textilního průmyslu. Dnes už je však velmi uznávaným kulturním centrem, kde se probírá móda, umění, multimédia, architektura, ale i hudba. Najíz zde tedy můžete nespočet nespoutaných módních kousků, unikátní malby a architektonické prvky a skoro každý večer na Vás čeká kapela či zpěvák, který bude chtít předvést, co umí.Zátiší s Torre de Belém

  1. Elevador de Gloria

Historická tramvaj projíždějící centrum Lisabonu. To je Elevador de Gloria. Žlutá barva, která je pro tuto tramvaj typická se stala symbolem Lisabonu. O tom svědčí nejen to, že ji zde stále můžete vidět v ulicích, ale hlavně nespočet turistů, kteří se jí chtějí projet. Velmi žádaná je především večer při západu slunce. Pokud si však jízdu chcete opravdu vychutnat a nenechat se ničím rušit, volte raději brzké ranní hodiny (klidně okolo sedmé či osmé hodiny), kdy nejsou tak velké návaly a fronty turistů.
Pokud Vám tato krásná místa nestačila na přesvědčení, máme zde jeden důvod, který potěší především věčné škudlili – letenky do Portugalska patří mezi levnější. levně poletíte i díky Lisabon letenkám levneletenky.cz.