Jak vybrat ten správný vysavač

Jaké vlastnosti vysavače by pro nás měly být směrodatnými při jeho výběru?

1.      Výkon
Hledejte informace o sacím výkonu. Ne každý vysavač, který udává vysoký příkon (např. 2 000 wattů), nemusí vysávat opravdu kvalitně. Kromě tohoto číselného údaje totiž záleží i na dalších faktorech, které jsou pro kvalitu vysávání důležité. Jsou to konstrukce kobercové hubice, konstrukce rotačního kartáče či těla vysavače.
bílý vysavač
2.      HEPA filtr
Zjistěte si také, zda je vysavač, který se stal bodem vašeho zájmu, disponuje také kvalitním HEPA filtrem. Ten totiž zajistí, že nečistoty, které se do vysavače dostanou, v něm také zůstanou.
Filtry se rozdělují do tříd 10 – 17. Pokud chcete mít jistotu, že filtr zachytí skutečně všechny roztoče, roztoče, viry nebo spóry různých plísní, zvolte filtr minimálně ze třídy 13. Větší pozornost tomuto faktoru věnujte v případě, kdy se ve vaší domácnosti zdržují alergici.

3.      Mokré vysávání
Při koupi tohoto druhu vysavače si dejte pozor, abyste skutečně koupili vysavač, který chcete. Mokrým vysáváním je totiž nazýváno vysávání např. vody, kdy ale vysavač nemusí zároveň obsahovat vodní filtr. Druhou variantou mokrého vysávání je vysávání právě vysavačem s vodním filtrem. Výhodou tohoto přístroje je především funkčnost vodního filtru jako zvlhčovače vzduchu. Vybírejte takový vysavač, u kterého je manipulace s nádobou na vodu jednoduchá. Vysávání si tak usnadníte a zároveň urychlíte. Jsou vhodné pro všechny druhy podlah. Laminátové, dřevěné i dlažbu či linoleum.
vysávání podlahy
Nulová prašnost je dalším benefitem mokrého vysávání. Pokud ale pořizujete vysavač na drobný denní úklid, lepší variantou je např. vysavač tyčový.

Tyčový vysavač
Jednoduchou manipulaci ocení především starší lidé. Tyčové vysavače mají totiž lehké použití. Pořídit můžete vysavač poháněný bateriemi, ale také klasickou ,,šňůrou“. Stejně tak si můžete vybrat mezi sáčkovou či bezsáčkovou variantou.