Ani o dovolených se nemusíte vzdávat látkování

Maminky, které pro své děti používají látkové pleny, ví, že péče o ně není až tolik náročná, jak si mnozí myslí, ale pravidelně se prát musí, na rozdíl od jednorázových plen. Což o to, doma prát pleny a nechat je někde uschnout žádný problém nepředstavuje. Jednoduše počítáme s tím, že vypereme o několik praček více.
potřeby pro mimčo
Potíže však nastávají, když chceme jet na dovolenou, kde není pračka. Někdo na tuto dobu používá plenky jednorázové. Někdo přepere rychle plenky v ruce, usuší a vypere až doma po návratu z dovolené, to je však velmi časově náročné. Je ale i ji jiná možnost, o které jste možná ještě neslyšeli. Tuto možnost nabízí několik maminek z celé republiky a pár maminek v zahraničí.

Jak to celé funguje

Jde o maminky, které nabízí samotné vyprání nebo vám propůjčí svou pračku, sušičku i místo k sušení k vyprání vašich plen. Na internetu je k dispozici jejich jmenný seznam, abecedně seřazený dle místa jejich bydliště. Tento seznam je pravidelně aktualizován. Najdete zde kromě kontaktu vše, co daná maminka nabízí k dispozici. Možnosti jsou následující:

·         pračka
·         sušička
·         sušení vevnitř
·         sušení venku

Jednoduše si najdete v seznamu maminku nejblíže místu vaší dovolené, zkontaktujete se s ní a domluvíte na detailech. Někdy si musíte přivézt vlastní prací prášek, ale to je maličkost. Ptáte-li se na cenu, tak ta pevně dána není, záleží na dohodě. Většinou stačí drobnost, třeba nasbírané houby či borůvky.

Je to vlastně taková výpomocná služba maminek maminkám a vy se nemusíte vzdávat látkových plen ani o dovolené. Navíc poznáte nové lidi a dost pravděpodobně lidi, kteří jsou naladěni stejně, jako vy. Já to vidím jako příjemné přidané pozitivum. Osobně se mi tato vzájemná pomoc velmi líbí a sama ji třeba v budoucnu využiji.
látkové pleny

Přidejte se taky

Líbí-li se vám tento nápad, lze se kdykoli přidat také. Můžete se také stát maminkou, která pomoc s vypráním plen nabízí ostatním. Pomůžete tak službu rozšířit a poskytnete tak svou pračku i čas na pomoc ostatním maminkám.