Dejte prostor prevenci, než povoláte na vířivku servisního specialistu

Každá porucha jakéhokoli domácího spotřebiče je nemilá záležitost, zvláště pak něčeho, co je buď nezbytné, anebo co přináší velkou radost a uspokojení. Pokažená vířivka anebo špatná kvalita vody nám může pokazit náladu, zvláště tehdy, je-li nutné na odborný zásah přivolat servisního technika.

vana

Vodní zákal

Poměrně častá závada, zvláště u začátečníků bez patřičných zkušeností. Problém je způsoben buď zaneseným filtrem, anebo častěji nevhodně zvolenými cykly filtrování. Ve vířivkách se používá převážně kartušová filtrace a papírové filtry se tu musí měnit alespoň jednou za týden, záleží pochopitelně na frekvenci využívání vířivky. Délka filtrování tekutiny může tedy obnášet za minimálního provozu jen několik hodin, při velkém vytížení vám však nebude stačit ani 7 hodin běžící filtrace.

Nadměrná pěnivost

Mohou ji způsobit chemikálie, které ulpěly na pokožce nebo na oděvu (plavkách) ze zbytků kosmetických přípravků, pracích prostředků, šamponů, mýdel, sprchových gelů, čistidel apod. Dalším důvodem jsou nevhodně zvolené aromatické přísady do koupele a chemické přípravky na čištění vody. Situaci napravíte speciálním odpěňovačem, ale nejprve se přesvědčte, v jakém stavu je filtrační patrona, jak jsou nastaveny cykly filtrování a jaké je pH vody a koncentrace bazénové chemie v nádrži.

instalatér

Tvrdost vody

Nejčastějším důvodem k povolání servisního technika https://servisvirivychvan.cz/sluzby/servis-van/ je tvrdá voda. Zdá se to dokonce nepochopitelné, až směšné, ale právě zanedbání tvrdosti je základní příčinou většiny problémů s tímto zařízením. Vysoká koncentrace minerálů, zejména vápníku a hořčíku, vytváří velmi pevné a kompaktní usazeniny, které se postupně na sebe vrství, až dojde k ucpání trysek a k omezení topného výkonu ohřevu vody. Oprava je pak zbytečně nákladná, přitom stačí dodržet preventivní opatření. Těmi jsou změkčovače při každém napouštění vody a rovněž při každém dopouštění. Stejně tak dbejte na pravidelné využívání vodních trysek, aby se nezanášely působením stojaté vody.