Máte na vybranou – levný mobilní dům anebo bydlení v nájmu

Kus soukromí na svém pozemku versus pronájem bytu

Mnozí z vás moc dobře z vlastní zkušenosti znají, jaké to je bydlet jen „jednou nohou“. Tento slogan se totiž vztahuje na nájemní bydlení, kdy jste odkázáni doslova na milost a nemilost pronajímatele, který stanoví a upravuje cenu nájemného. Pokud se dostanete do finanční tísně, a takových případů jsou každý rok tisíce, jste pod tlakem stresu a frustrací, jak utáhnout běh domácnosti a případně kde shánět jiné bydlení.

interiér mobilního domu

Nájemní bydlení obvykle řeší mladé rodiny, lidé, kteří mají život před sebou, a kteří příliš nespoléhají na „zadní vrátka“, na nějaké úspory a nepomýšlí na situaci, kdy zestárnou a nebudou mít tolik sil. A jak čas běží, každý měsíc odkládáte stranou částku za nájemné, kterou byste platit nemuseli, kdybyste bydleli ve svém.
Mnoho lidí již také nehodlá riskovat a zavazovat se na celý život hypotečním úvěrem a tak hledají vhodné řešení, jak zajistit vlastní bydlení dostupným způsobem.

Nenechte se odradit trpkými poznámkami

Představa mobilního domu vyvolává u některých lidí úsměv na rtu při pomyšlení na kočovnou maringotku potulných komediantů. To je však zkreslené pojetí způsobené nedostatkem informací o konstrukci současného bydlení v levných mobilních domech top-mobilnidiny.cz typu dřevostaveb.

pokoj v mobilním domě

Současné technologické postupy umožňují vyrábět taková stavební řešení, která s maringotkou nemají nic společného. Celoroční domy jsou komplexně zateplené a jedinou podmínkou k takovému bydlení je zajištění vhodného pozemku a inženýrských sítí. V řadě zemí se praktikuje i pronájem pozemků, tudíž nejste fixováni pouze na jediné místo a můžete bydlet v prostředí, které vám vyhovuje. Především nepotřebujete stavební povolení a jste v podstatě pány své vlastní situace. Další výhodou jsou velmi nízké náklady na bydlení, kde odpadá nájemné, příspěvky do fondu oprav a nevýhodné řešení dálkového tepla, příp. dálkového ohřevu vody.