Patrové postele

Existuje velká spousta názorů na patrové postele. Někteří s nimi mají dobré zkušenosti a někteří zase naopak. Některým by jejich pořízení do dětského pokoje vadilo a některým zase ne. Možná se budete divit, ale jejich obliba rozhodně neklesá. Díky patrovým postelím ušetříte velkou spoustu místa a dětský pokoj se díky tomu rázem stane útulnějším a také pestřejším místem.
Je ale pravda, že u patrových postelí přetrvávají obavy a to zejména kvůli hornímu patru. Pro malé dítě to může představovat nebezpečí. Mohl by totiž hrozit pád, který by nemusel dopadnout nejlépe. Platí, že u patrových postelí by starší dítě mělo spát nahoře a mladší dole. Dokonce již v normě najdete, že v horní části nesmí spát dítě, které má pod šest let. Jsou tedy mnohem vhodnější pro děti školního věku.
patrové postele bez matrací
Největší výhodou je ale úspora místa. Jestli je něco, co dítě školního věku potřebuje, pak je to pořádný odpočinek na kvalitní matraci a také dostatečný prostor. Jedině postel, která je kvalitní, může něco takového zaručit.
Mezi nevýhody bychom kromě malé bezpečnosti mohli zařadit i to, že v horní části bývá často vydýchaný vzduch a vyšší teplota. Dětský pokoj je tedy potřeba větrat. I pro rodiče ale nemusí být patrové postele tím nejlepším a to například při výměně ložního prádla.
V dnešní době již existují takové postele, které prošly velkou spoustou změn. Změny jsou až takové, že eliminují velkou spoustu nevýhod. Na trhu je v dnešní době k vidění velké množství patrových postelí, takže je opravdu z čeho vybírat.
patrové postele
Při výběru byste se vždy měli zaměřit na kvalitu materiálu a v neposlední řadě také na zpracování. Postele by nikdy neměly mít ostré hrany. Pozornost je třeba věnovat také matraci. Pokud je tvrdá, pak to ještě nemusí znamenat nic špatného, pokud dítě spí na boku a v jedné rovině. Nejlepšími rozměry jsou 2000 x 900 mm. Opravdu dbejte na veškerá doporučení a do horní části nedávejte dítě mladší šesti let.