Řešte potíže zavčasu

Projevujete svou lidskost a lásku ke starým rodičům, kterým ubývá energie tím, že se sami staráte? To je velmi chvályhodné! Máte ale čas žít i svůj vlastní život? Nezanedbáváte přitom svou rodinu? Necítí se občas tak unaveni, že leckdy děláte věci jen automaticky? Bez radosti? Užíráte se tím, že Vaše starostlivost se stává rutinou? Kam se poděla Vaše energie? Odkud máte brát sílu Vy? Kdy jste se naposledy usmáli?

péče o seniory

Rozdělte se o své morální povinnosti

  • Víte, že existuje domov pro seniory se zvláštním režimem, který Vám i Vašim rodičům pomůže?
  • Nenechte dojít věci tak daleko, že se nakonec psychicky a fyzicky složíte i Vy!
  • Uvědomte si, že chodíte do práce. Denně vaříte pro rodinu a Vaše rodiče. Denně je navštěvujete, vozíte k lékaři, vyzvedáváte léky, uklízíte doma i u rodičů.
  • Myslíte si, že Vám na to stačí čas a síly?
  • Jak dlouho to chcete ještě vydržet?

Nikdo po Vás nechce, abyste nechali své staré a nemocné rodiče na pospas Osudu. Ale myslete na to, že stres a vypětí vyvolávají nemoci.

  • Co se stane, až ulehnete i Vy?
  • Kdo se postará?

Než se tak stane, ulevte si od svých nepsaných povinností a využijte služeb pro seniory. Od toho tu jsou. Začněte chodit k rodičům odpočatí. Rozdávejte úsměvy a povzbuzení. Zásobte své rodiče energii, kterou budete mít v záloze, protože potíže spojené se starostí o nemocné rodiče rozdělíte mezi sebe a pečovatele, kteří Vás zastanou v péči o domácnost ve stejné kvalitě. Dokonce i zdravotní personál dokáže zastat povinnosti, které jsou nyní na Vašich bedrech.

Vy musíte zůstat pro své staré a nemocné rodiče v kondici. Potřebují Vás vidět spokojené a usměvavé. Jinak by měli pocit, že jsou příčinou Vaší únavy a stresu. To nemůžete dopustit.

pár seniorů

Se službou domova pro seniory se zvláštním režimem se stanete vítězi nad únavou a stresem. Ale jen tehdy, pokud včas zajistíte pravidelnou péči třetí strany. Uvidíte, že se Vám uleví na duši, když zjistíte, že o Vaše rodiče je dobře postaráno! A také nebudete pociťovat vysilující únavu.