S čím si děti rády hrají a jak hračky pro naše ratolesti vhodně vybírat?


Úplně každé dítě miluje hračky, každé dítě je však jiné a rádo si hraje s něčím jiným, než dítě stejně staré. Co rozhoduje při výběru a na co se zaměřit?

S čím si děti rády hrají a jak hračky pro naše ratolesti vhodně vybírat?

Každé dítě miluje hračky, s věkem se potřeby dítěte ale mění a s tím se mění i to, jaké hračky se dětem líbí, které je skutečně zajímají a dokážou zabavit. A jen rodič sám moc dobře ví, jaké hračky by mohly jeho dítě zaujmout, i když u těch nejmenších dětí to je téměř jednoznačné, u starších dětí musíme dbát na to, jaké zájmy dítě má. Podle věku a zájmů dítěte je také dobré hračky ve většině případů vybírat, pak určitě nešlápnete vedle. A zatímco v dřívějších dobách nebyl výběr hraček příliš velký, dnes bychom mohli hledat i hodiny. Co ale všechny děti jednoznačně spojuje? Jsou to bezesporu pohádky a pohádkové postavičky, které se stávají pro děti jakýmsi vzorem.

pexels-photo-4453089

Pohádky, které ani po letech neomrzí

Každý z nás měl oblíbeného pohádkového hrdinu. Některé pohádky jsou doslova nesmrtelné a děti se na ně dívají se stejným zájmem, jako jsme se sledovali kdysi my. Mezi české pohádkové stálice bezesporu patří Krteček, Rákosníček, Víla Amálka nebo Rumcajs a Cipísek, pokračovat bychom v tomto seznamu mohli asi dlouho. Dnes na scénu přicházejí stále noví pohádkoví hrdinové a to zejména ze zahraničí.

pexels-photo-191360

Mezi starší hrdiny patří i lokomotiva Tomáš, který se však těší také velké oblibě až dodnes. Přitom úplně první díl této pohádkové televizní série, která se začala točit podle dětských knížek, mohly děti vidět již v roce 1984. O té doby se natočila hromada nových dílů a pohádkové příběhy ze železnice na fiktivním ostrově Sodor baví prostě děti dodnes. Mašinka Tomáš hračky potěší každé dítě, které obdivuje vláčky a život na železnici. V nové verzi jsou navíc moderní příběhy lákadlem pro ty nejmenší děti.

To, co děti baví a nepřestane

Hračky pro děti bychom měli volit vždy nejen podle věku dítěte, zájem může být ve volbě hraček ještě větším ukazatelem, protože děti dospívají různě rychle. Některé děti zajímají více zvířátka, jiné zase dopravní prostředky nebo panenky. A taky vůbec nevadí, že si někdy chlapeček hraje s panenkami a holčička se prohání po pokoji se svým malým autíčkem nebo vláčkem. A taková mašinka Tomáš rozhodně baví, jak kluky, tak i holky.

Pořiďte dětem jejich oblíbené hrdiny, se kterými si budou moci hrát pořád.

Kategorie: Nezařazené