Co všechno zařadit na podzim do jídelníčku

Začátek podzimních plískanic bývá doprovázen zvýšenou náchylností k chřipkovým onemocněním. Abychom tomu předešli, musíme udělat zásadní změnu ve svém jídelníčku. A to tak, abychom podpořili imunitní systém a ten se mohl případným virovým či bakteriálním napadením bránit. Velkou službu vám v tomto období udělají horké nápoje, doplněné o vitamín C. Čaj s citronem dochucený medem, nebo teplý zázvorový nápoj vám pomůže toto období překonat ve zdraví. Dýňová polévka doplněna chilli kořením vám organizmus dokonale prohřeje a doplní vitamíny. Rovněž zelí, upravené na mnoho způsobů, vám imunitu na podzim posílí.

Abyste posílili svůj imunitní systém

Recept na nápoj, který k nám přišel z daleké Číny, je po staletí prověřen a snad udělá službu i vám. Pije se ráno nalačno a musí se připravovat  vždy čerstvý. Recept je jednoduchý. Do odšťavňovače vložíte tyto, dobře očištěné, umyté a nadrobno nakrájené suroviny:

• 1 ks červená řepa
• 2 ks mrkev
• 1 ks jablko
• pár kapek citronu

Asi hodinu po vypití této zázračné šťávy je vhodné nic nejíst. A už po čtrnácti dnech začnete sklízet plody své ranní „práce“. Tento budič imunitního systému má blahodárný vliv nejen na všechny vnitřní orgány, ale viditelně zlepšuje stav pokožky obličeje, vlasů a nehtů. Odstraňuje pocit sucha v očích nebo jejich začervenání. Zbaví vás problémů se sennou rýmou a infekcí v hrdle. Zdá se, že vyhání z těla všechny škodlivé látky. Dokonce vám pomůže vyřešit i dlouhodobé potíže se zácpou.

Pokud byste chtěli jeho účinek ještě urychlit a zintenzivnit, pijte nápoj dvakrát denně. Jeden pohár ráno a druhý před sedmnáctou hodinou. Je důležité abyste ho vypili ihned po jeho přípravě a neskladovali ho do druhého dne.

Tento nápoj nemá žádné vedlejší účinky a má vysokou výživnou hodnotu. Je velmi účinný, pokud potřebujete zhubnout.