Dřevěná podlaha

V současnosti je v oblasti bydlení rozšířen trend, který se obrací k návratu rustikálních prvků. A to nejen u nábytku, ale i u stropů nebo podlah. Jestliže se obáváme některých nepříjemných projevů u dřevěných podlah, můžeme použít imitaci. V dnešní době jsou na takové úrovni, že je opravdu od těch skutečných nerozpoznáte. Jestliže budete trvat na dřevu, jsou odborníky doporučovány podlahy
a)     dubové – prkna z masivu.
b)    vícevrstvé ořechové – finančně dost náročné.
c)     z borovice – klasická masivní podlaha.
dřevěný plot
Mnoho lidí se nakonec rozhodne pro podlahu dubovou.
Vede je k tomu tradice – dříve se podlahy dělaly právě z tohoto materiálu.
Je to tuzemský materiál– je tedy snadno dostupný.
Dubové dřevo je odolné a dobře opracovatelné– dají se z něho vytvářet různé varianty.
Současný trend nám radí, abychom pokládali podlahu v odstínech zesvětlených, bělených a šedavých. Pokud máte raději odstíny tmavší, nezoufejte, i tady je bohatý výběr. Mezi majiteli starších domů nebo chalup je oblíbený dřevěný povrch, který má na sebe upozorňovat dříve nežádoucími rustikálními dekory. Vítané je dřevo se suky, různými prasklinami a letokruhy.

Vinylová podlaha

Pokud se vrátíme k podlaze, která se má pouze tvářit jako dřevěná, je nejvhodnějším materiálem vinyl. Jako podlahová krytina má tři vrstvy.
1.      Výztuha – může být použit recyklovaný materiál, který je levnější než čistý vinyl. 
2.      Potahová fólie– chrání podlahu před opotřebením a dodává jí na atraktivitě
3.      Horní vrstva– jedná se o vrstvu, která má podlahu chránit. Její součástí může být i zvláštní ražba, která dodá podlaze ještě realističtější vzhled.
podlahové prkna

Jestliže se obáváte, že Vaše dřevěná chaloupka pokládkou vinylové podlahy utrpí, není potřeba. Mnohdy ani odborník na první pohled nerozpozná, že to, na čem stojí, není dřevo.