Budování zpětných odkazů

Všechny zpětné odkazy, které jsou, na vaší webové stránce jí přináší určitou hodnotu, která je ovlivněna navíc několika faktory:
ü  Ranky odkazující stránky. To znamená, že čím vyšší ranky internetová stránka má, o to větší hodnotu přenese na vaši stránku, tedy na stránku, na kterou odkazuje.
ü  Celkový počet odkazů na stránce. Přenášená hodnota webu se dělí mezi všechny odkazy, které jsou na odkazující stránce.
ü  Kde je odkaz umístěn. Záleží také na tom, zda se odkaz nachází v hlavičce webu, patičce webu, anebo přímo v textu na webu.
ü  Tematická podobnost odkazující stránky.
otazníky ve světě

Jak získat zpětné odkazy

Zpětné odkazy je možné získávat přirozenou a pozvolnou cestou, kdy uživatelé webu na vaši stránku odkazují sami, protože obsahuje zajímavé informace.
Zpětné odkazy pak můžete také získat následujícími postupy:
PR články
Ideální je, když publikaci článků na svém webu spojíte s nějakou novinkou z oboru, anebo s nějakou zajímavou událostí. Do vašich článků potom nezapomeňte vložit odkazy na vaši webovou stránku. Existují weby, které takovéto články a texty sdružují. Zveřejnění textů je povětšinou zdarma. S každým zveřejněním textu získáte zpětný odkaz. Je možné také oslovit specializované blogy, anebo portály, které by téma vašeho článku mohlo zajímat.
seo marketing
Účast v diskusních fórech
Na diskusních fórech na internetu začněte pravidelně přispívat a radit ostatním uživatelům v oblasti určitého tématu. Navíc, ve většině diskuzních fór je možnost přidat podpis. A tento podpis potom bude obsahovat zpětný odkaz na vaši webovou stránku. Tímto  způsobem získáte nejen zpětné odkazy, ale také si můžete vybudovat přirozenou autoritu ve vašem oboru.
Sociální sítě
Pokud jste uživateli sociálních sítí, rozhodně byste měli odkaz na vaši webovou stránku umístit na svém účtu, nebo profilu.

Kategorie: Web