Hurá, konečně na kolo

Je čas vytáhnout kolo, oprášit ho, zkontrolovat všechno potřebné a pomalu šlápnout do pedálů. Zpočátku to bude chtít přece jenom volnější tempo, nemá smysl si hrát na nějakého hrdinu a naplánovat si výlet na 100 kilometrů ihned na první den. To by nám tělo totiž hned tak neodpustilo. Ideální jsou kratší výlety a pomalu si přidávat. To by totiž mělo být takové základní pravidlo, které je stejné u každého sportu. Trénovat s mírou a ne Mírou, který si ještě navíc pořídil elektrokolo. Pak se jemu přizpůsobit nebude zrovna žádná legrace. Ačkoliv v dnešní době si lze takovou skvělou věc také pořídit poměrně za slušnou cenu, když se povíváme na výprodej elektrokol. Komu jde o to si užít čerstvý vzduch, zredukovat hmotnost, udělat zkrátka něco pro své zdraví, tak rozhodně nemusí mít doma poslední výstřel módy.

výprodej

I jednou týdně se počítá

Vlastně počítá se každý pohyb, který pro svoje tělo uděláme. Jízda na kole je skvělá, ale nejvíce si ji užijeme, když je hezké počasí. Pro zdraví a relaxaci, což je pročištění hlavy se klidně počítá i krátká vyjížďka jednou týdně. Ovšem když už budeme mít správné kolo, tak je škoda nevyužít cyklostezek, kterých každým rokem přibývá. Cestuje se tak přírodou mimo silniční komunikaci a mnohdy je takový výlet spojený i s různými zastávkami, které nám přiblíží život v těchto místech. Takže vlastně můžeme poznávat naši republiku ze sedla a ještě něco udělat pro svoje zdraví.

Výhody elektrokola

Za prvé to není žádná ostuda si pořídit takovéto kolo. V žádném případě se nejedná o nějakého slabocha, co by si nechtěl propotit tričko a hraje si na hrdinu. Na to se dneska nehraje a kdo se tak chová, by se měl rozhodně nad sebou zamyslet. I on jednou bude starý, možná prodělá úraz, který mu nedovolí se aktivně zapojit, poté rozhodně může změnit pohled na celou situaci.

horské elektrokolo

  • Jedno nabití baterie postačí až na 130 – 150 km, záleží samozřejmě na typu baterie, čím bude kvalitnější, bude dojezd delší.
  • Na nabití potřebujeme úplně klasickou elektrickou zásuvku a plné nabití je většinou do 4 hodin.
  • Provozní náklady jsou zhruba tak 4 haléře na 1 km, raději to ani neporovnávejte s pohonnými hmotami.
  • Nepotřebuje nikdo řidičský průkaz, ačkoliv se elektrokolo celkem slušně vyrovná malému motocyklu.
  • I sebevětší kopec se hravě zvládne.