Jak se naučit anglicky

Pokud se chystáte do zahraničí, nebo je vaším snem někam jet, určitě je třeba znát ještě jeden cizí jazyk. Angličtina je takovým univerzálním jazykem a v základu se domluví většina lidí anglicky. Pokud jste jedním z těchto lidí, nebo jednoduše chcete znát tento jazyk a zaujal vás, je tu pár tipů, jak se poměrně rychle naučit anglicky.
pastelka v zubech
            Jasným pomocníkem jsou učebnice a učitel. Kurzů najdete na internetu celou škálu a učebnice většinou obsahují i CD, které vám pomáhá více porozumět. Učitelé však nutně nemusí být hlavním zdrojem znalostí jazyka, mnoho lidí se totiž naučilo na modernějších způsobech.
            Filmy a seriály jsou opravdu jedním z nejpřínosnějších zdrojů ohledně jazyka. Naučíte se porozumět výslovnosti běžných angličanů, porozumíte slovům i větám a naučíte se je používat. Na internetu poskytují portály filmy s českými titulkami, anglické portály s anglickými titulkami. Můžete začínat na českých titulkách a pokračovat anglickými.
            Anglické knížky jsou na tom dost podobně. Opět jsou skvělým zdrojem, zde však můžete každé slovo překládat a učit se porozumět větám, které například na první pohled nedávají smysl. Hlídejte si ale, jakou knihu zrovna vybíráte, kvůli obtížnosti angličtiny. Raději si ji nejprve zkontrolujte, nebo se s někým poraďte.
poznámky v notýsku
            Mluvit, mluvit, mluvit. Tak se z vás stane angličan. Pokud znáte anglicky mluvícího lektora, kamaráda, nebo jednoduše máte někoho, kdo mluví česky, ale ovládá angličtinu, zkuste s ním mluvit pouze anglicky. Takoví lidé vám rádi pomohou, vysvětlí, co děláte špatně a vy sami se rozmluvíte. Nějaká objednávka v anglickém bistru vám poté nebude činit problém.
            No a nakonec chat a dopisy, které si můžete posílat s kýmkoliv odkudkoliv. Existují portály, kde si náhodně vyberete například nějakého angličana a dopisujete si. Vaše soukromé informace mu nesdělujte, ale zážitek to jinak bude určitě příjemný.