Keramická jídelní sada

Vzpomínáte si svátky Vašeho dětství? Maminka vytáhla vzácný jídelní servis. Nezřídka se jednalo o dědictví po rodičích či prarodičích. Pokud rodina jídelní servis nezdědila, mívala ji domu schovanou na specifickém místě. I chudší rodiny mívali „lepší nádobí“, které využívali jen na Vánoce, Velikonoce nebo oslavu narozenin.

V současné době si na stolování bohužel tolik nepotrpíme. V obchodních řetězcích lze sehnat moderní trendy nádobí za poměrně nízké ceny. Přesto mohou někteří lidé vnímat takové nádobí jako neosobní nebo jako nádobí bez duše.
 

Vrátit se k elegantnímu stolování

Totéž se týká napříkladčajových nebo kávových souprav. Kdo dnes nalévá čaj nebo kávu z konvice? A mléko? To je téměř nepředstavitelné užívat malou konvičku na mléko.

Pokud se Vám odosobnělé trendy současné doby nelíbí, rozhodně máte možnost se proti tomu postavit. Jakým způsobem? Například tím, že si objednáte jídelní servis nebo čajovou soupravu v nějakém keramickém ateliéru. Nechte si vytvořit krásné sváteční nádobí na zakázku. Samozřejmě cena se bude výrazně lišit od ceny, kterou necháte ve velkoobchodním řetězci, ale bude se jednat o investici. Představte si, že jednoho dne Vaše nádobí zdědí Vaše vnoučata.

Možná přemýšlíte nad hodnotným darem k nějakému významnému životnímu jubileu, například k narozeninám nebo ke svatbě. Toto je rozhodně skvělý tip.

Mnoho restauracích, které si potrpí na přátelské atmosféře svého podniku, má nádobí vytvořené na zakázku. Majitelé si totiž na určitých detailech dávají záležet, což se výrazně odrazí na kvalitě a úrovni podniku.
Kde ovšem najít toho nejvhodnějšího tvůrce? Samozřejmě keramické ateliéry nenajdete na každém kroku.

Stojí za to vyhledat je prostřednictvím internetu. Velmi často majitelé keramických ateliérů nabídnou mnohem více než jen krásné zboží. Velmi často je možné, abyste si pracoviště prohlédli a seznámili se na vlastní oči s jednotlivými fázemi výroby. Pro mnoho lidí je to velmi zajímavá a podnětná zkušenost.