Profesionální úklid, žádný problém, ale velká pomoc

Máte rádi pořádek, ale poslední dobou už vám spíš nepořádek přerůstá přes hlavu? I to se může stát. Někdy přijde období, že na perfektní úklid už prostě nezbývají síly. Máte náročné zaměstnání, jezdíte pozdě domů. Potřebujete se věnovat dětem, hrát si i učit se s dětmi. Lehce poklidíte, zametete, vysajete, vynesete koše, ale sama cítíte, že potřebujete udělat daleko víc. Co takové mytí oken? Na to už prostě sílu nemáte.

A navíc jsou v průběhu roku období, kdy se extra vypulírovaný byt či dům očekává obzvláště, třeba v době předvánoční, v době oslav či na jaře, že? Párkrát do roka tento velký úklid jednoduše podstoupit musíme, včetně mytí oken. Ovšem skloubit rodinu a ještě péči o dům nebo byt je náročné. Nejvíce náročné pak pro maminky malých dětí, které vyžadují neustálou péči a pozornost. Pro všechny je tu ale velmi komfortní a snadné řešení. Úklid si jednoduše objednejte.

Co obnáší profesionální úklid

Na trhu je mnoho agentur, které úklidové služby nabízejí. Vybírejte tedy pečlivě, řiďte se referencemi, ptejte se v okolí u známých. Zohledněte také místo bydliště, ať zbytečně nedoplácíte za dopravu. Samotné služby také závisí na dané agentuře. Většinou si můžete vybrat mezi jednorázovým, velkým či pravidelným úklidem. Ceny se pohybují cca okolo 200 Kč za hodinu úklidu, ale záleží i na lokalitě, může to tedy být i méně. Většinou jsou využívány čisticí prostředky, které poskytnete vy. Je to z důvodu, že jste na ně zvyklí.

Jednorázový či velký úklid nejčastěji zahrnuje:

·         mytí oken, mytí rámů, parapetů i dveří
·         umytí koupelny a WC včetně dlaždic a odstranění vodního kamene
·         umytí kuchyně včetně vnitřků polic a el. spotřebičů
·         otření prachu včetně světel, vypínačů, zásuvek atd.
·         vysátí, vytření i případné odstranění skvrn z koberců

Pravidelný úklid nejčastěji zahrnuje:

·         utření prachu
·         umytí koupelny a WC
·         umytí kuchyňské linky
·         vynesení odpadků
·         vyluxování a vytření
·         umytí zrcadel

Možné však je domluvit třeba i žehlení, umytí nádobí či zalévání květin. Každopádně se za profesionální úklid stydět nemusíte, tuto službu začíná využívat stále více a více lidí a těší se velké oblibě.