Na výlety za zvířátky


Návštěvy zoologických zahrad miluje snad každý. Děti i dospělí. V České republice máme velké množství zoologických zahrad či zooparků. Všechny nabízejí velmi zajímavé prostředí. Ať už se jedná o obrovské areály, či spíše drobné zooparky, v každém najdete to své. Zoologická zahrada spojuje dobrodružství, zábavu i poučení. Nejvíce rodinných výlet směřuje právě do zoologických zahrad. Obvykle se jedná o výlety celodenní. Někteří lidé jsou takoví milovníci zvířat, že si pořizují do nejbližší zoologické zahrady permanentky, aby mohli za zvířátky pravidelně a často. A to i přesto, že cena za permanentku rozhodně není právě nejnižší.


 dospělý tygr


Vyrážíme i do zahraničí


Navzdory tomu, že v České republice máme v tomto ohledu skvělé zázemí, čeští turisté vyráží velmi rádi také do okolních zemích, například kdo by si chtěl nechat ujít slavnou zoologickou zahradu ve Vídni. Velmi často čeští turisté putují také do Polska, Německa či Maďarska. Pokud patříte mezi tento typ nadšenců, rádi bychom Vám řekli, že rozhodně nesmíte vynechat zoologickou zahradu ve slovenské metropoli Bratislavě.


 mládě opičky


Navštivte bratislavskou ZOO


Rozhodně stojí za to toto město i její ZOO navštívit. Bratislavská ZOO se začala budovat v padesátých letech dvacátého století. Ke slavnostnímu otevření došlo v roce 1960. V osmdesátých letech čelila zahrada veliké krizi, kdy byly zrušeny kvůli výstavbě dálnice zrušeny 2/3plochy. Začátkem dvacátého prvního století se ZOO opět začíná rozrůstat a dnes stojí rozhodně za to, aby zdejší místa navštívili.


Většina zahrad má něco unikátního, co má nalákat hosty. Zde najdete neobyčejnou péči, která se poskytuje lidoopům. O opice je zde ta úžasně postaráno, že mají k dispozici i vyhřívané postýlky. Kdo z nás to má?


Samozřejmě Bratislava je hezké město, takže když už zde pojedete, určitě si nenechte ujít také návštěvu historického centra a bratislavského hradu, který připomíná obrácený stůl.