Je lepší odšťavňovač nebo smoothie maker?

Jestliže chcete do svého jídelníčku nebo do jídelníčku vašeho dítěte zařadit více ovoce a zeleniny, jistě bude vhodná jedna z těchto variant – odšťavňovač nebo smoothie. Mnohdy je takový nápoj snadnější cestou, jak do sebe tyto potraviny dostat. Nejde o to, že by nám nechutnali, spíše na ně během dne tak nějak zapomínáme. Obzvlášť pro děti mohou být ovocné šťávy různých barev přijatelnější variantou, jak do jídelníčku zařadit vitamínové bomby.
odšťavnování pomeranče
Díky odšťavňovači získáme z ovoce i ze zeleniny různé druhy šťáv.Některé druhy jdou odšťavňovat snáze, jiné hůře (v závislosti na odšťavňovači). Při výběru můžeme volit mezi nízkootáčkovými lisy a odstředivými odšťavňovači. Každý z nich má svou výhodu i nevýhodu. Nízkootáčkové lisy produkují šťávu výraznější chuti, odstředivé spíše vodové konzistence i chuti. Při výběru dbejte rovněž na to, jak často budete přístroj používat a kolik šťávy najednou budete připravovat.
Výhodou odšťavňování je zachování veškerých vitamínů, živin a minerálů.Můžeme říct, že do těla dostaneme opravdovou vitamínovou bombu. Navíc takto přijaté živiny se v těle lépe a rychleji vstřebávají. Nevýhodou je ale celkem velké množství odpadu, tedy vlákniny, která se v průběhu odšťavňování nerozpustí. Kvůli absenci vlákniny nás takový džus v podstatě ani nezasytí.
ananasové smoothie
Smoothie maker je přístroj, který se specializuje na přípravu koktejlů. Do nádoby přístroje vložíte ovoce, které máte rádi, můžete přidat také oříšky či dokonce led. Nádobu nasadíte na přístroj, zapnete a už se vše mixuje. Speciálně vyvinuté nože dokážou rozsekat opravdu téměř vše. Díky speciálně upravené nádobě si zde koktejl připravíte, poté si na tuto nádobu můžete nasadit víčko a vzít si jej kamkoliv sebou. Určitě dbejte při nákupu na to, abyste měli více těchto nádob, jistě se vám budou hodit. Při výběru rovněž nehleďte pouze na cenu. Nekupujte ten nejlevnější přístroj, který pravděpodobně nebude schopný splnit to, co od něj očekáváte. Rovněž nemusíte kupovat zrovna ten nejdražší, který by pro vás byl třeba úplně zbytečný. Držte se toho zlatého středu.
smoothie třech barev
Největší výhodou přístroje smoothie je to, že rozmixuje opravdu vše, co do něj dáte, bez zbytečného odpadu. Tím pádem tyto šťávy obsahují i v předchozím případě chybějící vápník. Získáváme tak do těla mnohem více výživných látek, dokonce nás tento nápoj dokáže i zasytit. Dávejte si ale pozor na slazení. Jestliže dáváte do nápoje ovoce, je zbytečné přislazovat. Nadměrná konzumace takto připravených nápojů by totiž mohla vést ke zvýšení hladiny cukru v krvi.
Tak který přístroj zvolíte? Bude to odšťavňovač? Nebo v současné době tolik oblíbený smoothie maker?