Nemáte hlídání pro děti? Objednejte si hlídačku

Ano, dnešní doba je velmi náročná a pro rodiny s dětmi klade mnoho překážek. Určitě už každá maminka někdy musela své dítě svěřit do cizí péče. Čas od času je to nevyhnutelné. Třeba když potřebujete k lékaři, nečekaně musíte do práce, potřebujete na nákup nebo si jen dojít do kina a užít si klidnou chvilku.

Občas zasáhne nemoc a vám je tak špatně, že nejste schopni vylézt z postele, natož se postarat o děti a druhý z rodičů je jako naschvál v práci. Nebo oba musíte být v práci a ve škole či školce mají právě prázdniny. Jistě najdeme i další situace, kdy je hlídání vašich dětí někým třetím nutnost.

Babička ale není vždy po ruce, aby pohlídala. Jednak bydlí daleko a také v dnešní době většina babiček sama ještě chodí do práce. Dříve to by to problém nebyl, ale dnes, kdy se prodlužuje věk odchodu do důchodu, to potíž je.

Vybírejte pečlivě, v hlídačku musíte mít důvěru

 V případě, že nemůže hlídat druhý rodič, babička ani kamarádka, naskýtá se možnost hlídání v dětském klubu či rodinném centru, které tuto službu také často poskytuje. Předpokladem je, že nějaké takové centrum v okolí máte. Pokud nemáte, pak jednoduše zavolejte do agentury a objednejte si hlídačku.

Vzhledem k tomu, že se jedná o vaše děti, vybírejte agenturu i hlídačku opravdu pečlivě. Na internetu se nabízí mnoho možností. Vodítko vám poskytnou reference na samotnou agenturu i hlídačky. Dobré je, když sama hlídačka má nějaké speciální vzdělání a praxi s dětmi. Pokud si vyberete, určitě se s ní seznamte ještě dříve, než ji necháte s dětmi o samotě.

Hlídání i něco navíc

Cena hlídání se pohybuje od 120Kč a výše za hodinu, závisí to na agentuře i lokalitě. Sjednat si lze jednorázové hlídání, ale i pravidelné hlídaní a možné už je i zajistit chůvu pro ty nejmenší na celý den. K hlídání dochází většinou u vás doma, protože jsou zde děti zvyklé.
Dále je možné dohodnout i psaní úkolů, obstarání svačiny, případně i vyzvednutí ze školy či doprovod na různé kroužky. Vše je na dohodě a podmínkách konkrétní agentury či hlídačky.
 
Hlídání dětí je v každém případě velmi potřebná služba pro rodiče, ale vždy mějte na paměti, že v osobu, která vám bude děti hlídat, musíte mít 100% důvěru.