Než vydáte rozhodnutí

Je to vážně už nesnesitelné. Taková vedra a horka bez deště, která trvají navíc tak dlouho, nemůže vystát ani jeden poctivý zahrádkář. Výnosy z jejich práce na zahradách jsou téměř nulové. A navíc! Kolik je to stojí peněz za vodu! Jestliže i Vy patříte do skupiny milovníků prací na zahradě, určitě musíte jen souhlasit!
smajlík v bazénku.png
Nedá se nic jiného dělat.
Nakonec i Vy dospějete k rozhodnutí pořídit si bazén místo záhonů, jinak na té Vaší zahrádce vedra nepřežijete bez pořádného osvěžení. Je to tak? Ale než se tak stane, seznamte se nejprve s druhy a typy venkovních bazénů, abyste investici dobře promysleli.
Je nutné proto vědět, co vlastně chcete. Nejprve se musíte rozhodnout, zda chcete bazén nadzemní, napůl zapuštěný, nebo celý zapuštěný do země.
dívky v brouzdališti.jpg
· Nadzemní bazénmá výhodu nejlevnější investice. Obzvláště, jedná-li se o nafukovací. Stejně tak bazén z plastu, nebo s kovovou konstrukcí, který je obehnán folií, nejsou nijak zvlášť finančně náročné. Jde spíš o to, jak dlouho Vám vydrží, a jakou mají odolnost proti rozmarům počasí, nebo mechanickému poškození. Pokud se po kolonii potulují kočky, myslete na jejich drápky!
· Bazén, který je napůl zapuštěný do země, je možné využít v krajině, která se svažuje. Mnoho zahrádek musí rovné plochy řešit kaskádami. Tak tam by takový typ bazénu báječně pasoval.
nafukovací matrace.jpg
· Vyřešení plochy k osvěžení zapuštěným bazénem přijde jistě na podstatně vyšší investici, to je jasné.Jenže životnost, odolnost proti povětrnostním vlivům, nebo mechanickému poškozeníje podstatně vyšší! A opět je možné rozhodnout se mezi betonovým, laminátovým, nebo plastovým typem. Každý z nich má své přednosti, ale i složitosti.
Takže je na Vás, kolik můžete do stavby venkovního bazénu vložit peněz. A myslete na to, že i rozměry bazénu mohou výrazně ovlivnit cenu i toho nejdražšího bazénu. Je to na Vás.