Opaskové šroubky a různé druhy přezek pro koně

Opaskové šroubky – jsou to výrobky, které nahrazují nýty, cvočky a patentky. Jejich hlavní výhodou je, že tvoří rozebíratelný spoj, na rozdíl od nýtů, tím pádem se velice snadno spojení demontuje v případě opotřebování některých kožených dílů uzdečky. Slouží také pro navlékání různých ozdob. Opaskový šroubek prokone-js.cz je využitelný i pro kompletaci a sestavení zvířecích obojků, návleků, opasků apod.
Přezky na uzdění – jsou to kovové galanterní výrobky připomínající tvar uzavřené podkovy se středovou přepážkou. Jsou velmi kompaktní, jejich pevnost zvyšuje i zploštění zadní strany. Přezka je svařovaná z konstrukční oceli a pro povrchovou úpravu se používá niklování nebo pozinkování.anglické uzdění
Přezky na ohlávky – každá ohlávka, ať už je nylonová nebo kožená, musí mít jednotlivé popruhy spojeny tzv. obdélníkovými sponami. Tvar obdélníka je opatřen čtyřmi otvory, třemi z nich prochází popruhy. Vyrábí se z kvalitní konstrukční oceli, která je chromovaná, případně přímo z nerezové oceli anebo ze slitiny mědi a zinku (mosaz).
Zajištění podbřišníku – podbřišník se zajišťuje speciální ocelovou chromovanou, nerezovou, nebo mosaznou přezkou s pohyblivým válečkem, která je dostatečně pevná a zároveň usnadňuje manipulaci s podbřišníkem.
Přezka na upevnění třmenu – ta musí být zesílená a opatřena pouze zajišťovacím otočným středovým kolíkem, bez pohyblivého válečku. Musí udržet tlak při namáhání třmenů, a proto se zhotovuje z nerezové oceli, nebo z chromované konstrukční oceli tř. 12.kůň na pastvě s ohlávkou
Karabiny a vodítka – velikosti karabin se liší podle způsobu použití a hmotnosti zvířete nebo druhu jeho plemena. Některé jsou vhodné pro lonž, jiné pouze pro vodítka. Výroba spočívá v odlévání ocelových nebo mosazných slitin, která snesou i vysokou zátěž v tahu. Jedná se o speciální produkty určené pro koně, s mezí pevností v tahu cca 250 kg (2500 N).