Přírodní domácí prostředky proti mravencům pro zahradu a byt

Mravenci jsou užiteční a plní důležitou úlohu zdravotní policie v přírodě. Dokud se během své oficiální akce omezí na své území v lese a na louce, nikdo s tím nemá problém.

Problém nastává, pokud se v našich domácnostech a zahradách cítí pohodlně. Nezvaní hosté se tak mohou rychle stát morem. Některé druhy pronikají až do podkrovních bytů v pátém patře.
mravenci na listech

Obchody nabízí celou řadu nefunkčních látek, často s chemickými jedy. Existuje však mnoho přírodních prostředků a jednoduchých triků, které jsou nejen šetrnější k životnímu prostředí a přinejmenším stejně účinné, ale také nechávají tento druh žít.

Nejdůležitější domácí prostředky pro boj s mravenci v domácnosti

Jedlá soda je považována za klasiku, jak se zbavit nepříjemných mravenců. Ale mnozí nevědí, že zvířata budou trpět při požití této látky. Jedlá soda totiž nabobtná v žaludku, dokud ten nepraskne. Efektivní, ale brutální.

Maskovací pásku nalepte přes část mravenčí trasy. Nepříjemní hosté ztratí stopu, kterou si sobě a svým spolubojovníkům označili za cestu, a pak už nenajdou zdroj potravy.

Křída pracuje na stejném principu. Na trase jednoduše křídou udělejte čáru.

Silně vonné látky, jako česnek, skořicový prášek, levandule, citron nebo ocet, ovlivní hmyz a vy můžete doufat, že se ho brzy zbavíte.

Eliminujte zdroj potravy. Mravenci jsou často přitahováni k terasám mšicemi. Pokud odstraníte mšice, brzy se zbavíte mravenců. To platí i pro sladké potraviny v bytě. Vždy je dobře uzavřete!
oranžový mravenci

Jak na mravence v zahradě

Jednoduše vyplňte květináč dřevěnou vlnou a umístěte ho s otvorem dolů na mraveniště nebo přes trasu mravenců. Brzy mravenci opustí své staré bydliště.

Také v zahradě se přírodní domácí prostředky, které působí na základě vůní, velmi osvědčily. Vůně esenciálních olejů, jako je levandule, hřebíček nebo tymián, stejně jako ocet a citronové kůry, lze využít a dát před vchod a kolem teras.

Pozor: zejména pokud jde o faraony nebo mravence černolesklého! Vezměte si na pomoc profesionálního likvidátora. Jinak může nastat podstatná škoda!