Přísnost musí být


Nechat děti nekontrolovatelně navštěvovat jakékoli weby, není zrovna moudré. Oponenti teď ale jistě namítají, že když jim odřízneme cestu k některým webům, najdou si ji u kamarádů, prostě někde, kde je nebudeme hlídat nebo kde nebudou blokované. To je do jisté míry pravda. Ovšem ono ruku v ruce s nedovolením weby navštěvovat, má být i vysvětlování, názorné ukázky toho, co by se jim mohlo stát.

Nejde jen říct „NESMÍŠ“

Pokud dítěti jen něco zakážeme a neřekneme mu proč nebo řekneme, ale dostatečně nevysvětlíme do všech důsledků, bude to chtít zkusit, aby si jednoduše ověřil, že máme pravdu nebo si udělal obrázek sám.

Tatínkové jsou benevolentnější

Z průzkumů vyplývá, že tatínkové jsou ke svým dětem, co se týče webu, shovívavější. Více jim dovolí a příliš důsledky neřeší. Maminky bývají naopak starostlivější více, promýšlejí možná rizika. Je to ale v každém státě docela jiné. Zatímco američtí tatínkové jsou mnohem méně přísní, ti ruští více přemýšlejí, a navíc jsou za jedno s maminkami, což je poměrně velmi vzácné.

Výborné je zabezpečení

Nebezpečné weby jdou za prvé kvůli dětem zablokovat, což je v prvopočátku určitě v pořádku. A později je dobré využívat takových prohlížečů a přístupů, aby vaše děti na nebezpečné weby upozornily. Ovšem co se týče veškerého stahování ochranných prvků a dalších programů, pokud nejste v tomto zběhlí, raději se poraďte s odborníkem, případně si nechte zabezpečení nechat udělat.

Nejnebezpečnější prohlížeč?

Samozřejmě, že každý prohlížeč se tváří a láká své potencionální „parťáky“, to je nad slunce jasné. Otázkou je, na jakém se vám budou lépe přehrávat videa, zda se třeba nebudou takzvaně „kousat“ apod. Ovšem, těžko říct, zda věřit všem těm testům, které na internetu najdeme. Buď se poraďte s někým, komu naprosto věříte, nebo vám prostě nezbývá, než si vše vyzkoušet a pak si vybrat. Opatrnosti v tomhle směru není nikdy dost!

Kategorie: Web