Sedací vaky a pytle mohou nahradit nepohodlné sezení

Bolavá záda – příčinou bolavých zad je špatný životní styl – především stravovací režim a nevhodný pohyb, nebo jeho nedostatek. Zádové a břišní svalstvo je totiž v současné populaci nejvíce ochablé a atrofované a nezvládá udržet páteř a klouby ve správné poloze. Páteř a klouby potřebují oporu, a pokud nejsou tyto partie dostatečně osvalené, deformují se a způsobují zmiňované bolesti. U některých lidí jsou naopak některé zádové svaly přetížené, ztuhlé a svou funkci rovněž neplní. Nápravu lze sjednat protahovacími cviky a náležitou relaxací, proto je velmi důležitý spánek na kvalitních matracích, které se dobře přizpůsobí tělu, nedochází k otlakům a k nežádoucímu zakřivení páteře. Podobně jsou na tom sedací vaky, jež se přizpůsobí tvaru těla, aby mu dopřály náležitý odpočinek.

pytel

Věkové rozpětí – jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, snad kromě batolat, které musí lézt pod dozorem a sedák je na ně příliš vysoký. Zajímavé je, že ve světě jejich obliba roste mezi lidmi mladšími – do 40 let. Starší lidé jim příliš nedůvěřují, možná jim připadají jako příliš laciné módní výstřelky a dělá jim určité potíže uvolnit se a přitulit se k něčemu příjemnému. I přesto jsou velice oblíbené zejména v zámoří, v Kanadě a USA byste je nalezli v 25 procentech domácností.

sedací pytel

Z jakého materiálu – výplně by měly být tvořeny drobnými kuličkami o velikosti zhruba 5 mm, a to ze speciálního tzv. polystyrenu EPS. Vnější potah může být nylonový, polyesterový, kožený, koženkový, anebo z přírodních tkanin, jako je bavlna, juta, či manšestr. Zajímat by vás mělo jak pohodlí (nejlépe vyzkoušet posezení na holé kůži), tak zároveň i náročnost údržby, tedy jakým způsobem se čistí, a zda odpuzuje vodu a vlhkost.

Snadné stěhování – kvůli přemístění tohoto kusu nábytku není třeba volat ani manžela, ani stěhováky. Snadno je přemístíte svépomocí kamkoli, a to i sedací vaky a pytle pro dvě osoby. Výplně tvoří zpravidla pouze polystyrenové kuličky a tak celková hmotnost jednotlivého kusu nepřesahuje 15 kg.