V zdravém těle – zdravý duch

Na heslo starých Sokolů jako bychom zapomněli. A přitom jsme svoje dětství trávili pohybem a do místních sokoloven chodila většina dětí i dospělých. Čas oponou trhl. Nejdříve to byly televize, které večer co večer usazují většinu národa do křesel, před obrazovky. Potom přišly počítače, notebooky a tablety, v poslední době to jsou chytré telefony, u kterých trávíme mnohem více času, než je tělu prospěšné. A tak musíme začít vědomě vydělovat čas k pohybu a tím pádem ke zdraví. Dokonce i malé děti, které vždycky pohyb milovaly, dneska dávají přednost hrám na tabletu.

Vleže na gauči na nich odehrávají nesčetné fotbalové zápasy, aniž by z něho zvedly zadek.

Nezapomínejme na to!!!

 
Na to, abyste k pohybu inspirovali nejen svoje děti, ale i sebe, musíte zapojit fantazii. Stanovit časový limit, ve kterém všichni rodinní příslušníci vypracují na počítači svoje pracovní povinnosti, anebo dohrají svoje hry a vyrazit. Buď na kolech, nebo na pěší túru. Anebo využít blízký aquapark a zaplavat si. Každá z těchto aktivit je nesmírně prospěšná pro zdraví celé vaší rodiny.

Pokud máte zahradu, stačí do ní umístit pingpongový stůl, trampolínu, připevnit nádobu na košíkovou, natáhnout síť mezi stromy na volejbal, nebo mezi ně připevnit do půlmetrové výše nad zemí lajnu, na které si všichni můžete vyzkoušet provazochodectví. A že se u toho i nasmějete, za to vám ručím. A pokud k tomu přidáte zdravý jídelníček, který obsahuje dostatek ovoce a zeleniny, místo živočišných tuků zařadíte rostlinné, nahradíte potraviny z bílé mouky za ty z celozrné, maso budete volit libové a dvakrát v týdnu zařadíte ryby, tekutin budete pít denně 2 litry a převážně neslazené, vynecháte z jídelníčku tučné uzeniny a sladkosti a pokud toto všechno naučíte i svoje děti, dáte jim ten nejlepší dárek do života – zdraví.