Vyčistit tělo i mysl – Jak to vypadá v detox hotelu?

 Oáza klidu, každodenní zajímavý program, poznávání nových míst? Láká vás to?
Takový pobyt v detox hotelu ale nenabízí jen příjemný odpočinek, jde o víc. Spojení kompletní očisty, čerstvého vzduchu, zdravého jídla ve stylu raw a sportu může být velmi prospěšné pro unavený nebo nemocný organismus.
čaj z čerstvých bylinek
V hotelu zaměřeném na detoxikaci se dělají moderní vyšetření, jako je omega diagnostika nebo živá kapka krve (sledování krvinek mikroskopem), která napoví, která část vašeho těla potřebuje nejpozornější péči. Může jít o játra, srdce nebo lymfatický systém, možná o bloku ani nevíte.  Lékař vám určí kůru „na tělo“.  
Poté vás čeká nabitý program. Ve spolupráci s trenérem se protáhnete a uvolníte, zacvičíte si jógu, pilates nebo takzvanou gravitační vlnovou gymnastiku, jejíž základ byl položen při letech do vesmíru. Mimo těla zklidníte také svou mysl meditací, kdy odletí všechny myšlenky, a zůstane jen příjemný pocit odevzdání.
Kromě cvičení samozřejmě fungují také procedury, z těch neobvyklých Salmanovy vany (vany pro ruce a nohy pro zahřátí a rozproudění krve s přídavkem oleje z cedru), baňkování. Pro očištění kůže lze využít fytosauny (zvláštní sauny s esencí z bylinek) nebo magnetoterapii. 
Pestrý jídelníček obsahuje pokrmy ve styluraw (druh veganské stravy), připraveno pro vás může být například:
masáž při wellness 
Oběd
 
Gaspacho, čerstvá zeleninová polévka
 
Plněné papriky s klíčky a pohankou
 
Čokoládový krém s ovocem
 
Běžná kůra bývá delší než pobyt ve wellness hotelu, na kompletní pročištění by pobyt měl trvat deset až čtrnáct dnů. Vzhledem k tomu, že jíte úplně odlišnou stravu než doma, po třech dnech obvykle přichází krize, organismus se potřebuje „přepnout“ do jiného módu.
voňavé oleje
Z hotelu chodíte na procházky, třeba v Karlových Varech, kde by v dubnu detox hotel otevřen, si zajdete na lázeňské prameny. Vozí se i voda z ledovců na Islandu, která má údajně odlišné Ph.
Bylinky jsou pečlivě vybírány a louhovány (protože při kůře raw stravy není přípustná teplota vyšší než 42°C.)
Ať už detoxu věříte nebo si chcete užít jen příjemný wellness odpočinek, stojí za to se o hotelech v tomto stylu dozvědět víc.