Vyzkoušejte baňkování

Ne, nemějte obavy, pochopitelně se baňky nenasazují na oční bulvy, aby z vás byli vykulení tuleni, ale přikládají se na pokožku, především na záda.

Princip procedury

Systém skleněných baněk vložených na správné místo podporuje proudění lymfatického systému, odstraňuje energetické blokády na meridiánových drahách a tím léčí bolesti hlavy, páteře, svalů, křeče a celkovou ztuhlost, a také zlepšuje pohyblivost kloubů. Hlavní předností této techniky je její hloubkové působení, což vám nezajistí žádná, byť kvalifikovaná masáž. Princip spočívá v nasávání kůže a podkoží do skleněné baňky, odkud se odčerpá vzduch, a kůže zůstává pod baňkou v dočasném vakuu.
masáž baňkováním

Kam se přikládají

Většinou na záda do oblasti hrudní, bederní a krční páteře, dále na svalstvo lýtek, stehen, bicepsů a tricepsů, na předloktí, na podbřišek, na hýždě a na chodidla. Samozřejmě se nepřikládají na obličej a už vůbec ne na oční bulvy, jak to předvedl v reklamě Lukáš Pavlásek!

Využívají se k tomu skleněné i plastové koule. Ty ze skla se přisávají podtlakem, který vzniká vyhořením zapáleného ohně, kdy je z prostoru mezi kůží a baňkou vyčerpán kyslík. Na plastové je třeba použít vakuovou pumpu. Některé procedury staví na statickém baňkování, jiné nádobkami popojíždí po kůži.
baňky a soška

Příprava před procedurou

Ta v podstatě odpadá, není třeba nikoho předem rozmasírovat, pouze se pokožka potírá slizkou emulzí, aby bylo možno s baňkami dobře hýbat. Baňkování podporuje hloubkový detox, je třeba tedy po ukončení masáže dodržet důkladný pitný režim, aby se toxiny vyplavily z těla. Tento proces také organismus částečně vyčerpává a ten se navíc soustředí na detoxikaci, tak je vhodné po zbytek dne a druhý den raději spíše relaxovat, nepodnikat žádné náročné sportovní aktivity.

Stopy po baňkách

Někteří lidé se obávají podlitin, ty ale nehrozí, pouze se v důsledku zvýšeného prokrvení pokožky objeví skvrnky, které však maximálně do 14 dnů zmizí. Efektivita však stojí za to, odborníci tvrdí, že je tento proces masáží až 6 x účinnější, než klasické masáže . Vyhýbat se této terapii (a obecně jakýmkoliv wellness procedurám) by se měli lidé s trombózou, s onkologickými chorobami, s masivními křečovými žilami (jen pro případ zájmu o baňkování nohou a chodidel), a s příznaky horečnatých onemocnění.