Dealkoholizovaná vína

Máte rádi víno? Hodně? Nicméně jste se ocitli v situaci, kdy pro Vás není právě vhodné a žádoucí konzumovat alkohol, protože například:
 

  • jste těhotná žena
  • jste sportovec či sportovkyně
  • konzumaci alkoholických nápojů ze zásady odmítáte
  • alkohol nesmíte ze zdravotních důvodů
  • léčili jste se v minulosti na alkoholismus

 
 

Jedinečné vlastnosti vína zůstávají zachovány

Řešením pak pro vás mohou být takzvaná bezalkoholová vína tzv. freewine. Bezalkoholová vína (mezi které řadíme samozřejmě i šumivá vína) jsou přesněji řečeno dealkoholizovaná vína, která se vyrábějí tradiční metodou. Nicméně následným procesem vakuové extrakce ztratí zmíněný alkohol.

Jejich vlastnosti zůstávají zachovány. Uchovávají si svou neodolatelnou chuť a úžasnou vůni a stejně tak všechny prospěšné látky, které prospívají lidskému zdraví. Jednou z nesporných výhod těchto vín je, že díky tomu, že neobsahují alkohol, ztrácejí také mnoho kalorií a hodí se pro lidi, kteří drží redukční dietu. Samozřejmě na tomto místě si někteří lidé pomyslí, že základní vlastnost tedy alkohol zachována není, ale pro tento typ lidí tento produkt není určen.
 

Nakoupíte přes e-shop

Bohužel dealkoholizovaná vína ještě běžně ve vinotékách nebo hypermarketech nenajdete. Naštěstí existuje několik internetových obchodů, které se na toto unikátní zboží specializují. Naleznete zde produkty ze všech vyhlášených oblastí Moravy, Německa, Francie, Španělska či Itálie. Víno můžete kupovat samostatně, nebo si můžete objednat takzvané degustační či dárkové sety.

Kromě vín (bílých, růžových, červených, šumivých) si můžete objednat a vyzkoušet také nealkoholické likéry a aperitivy.

V současné době si stále více lidí zakládá na zdravém životním stylu. To obnáší často i život bez alkoholu. Na straně druhé je škoda zříkat se lahodných a zároveň zdravých produktů. Dealkoholizovaná vína jsou úžasnou možností a to nejen pro jednotlivce, ale také pro majitele restaurací, kteří mohou výrazně rozšířit svou nabídku.