Jak být úspěšným studentem bez námahy


Všichni jsme si tím prošli. Pořád si říkáte, že máte dost času a najednou bum, zkouškové za dveřmi a Vy si pomalu uvědomujete, že vlastně nic neumíte. Na co si tedy dát pozor a jak tomu předejít? Vyzkoušejte hned několik tipů. Prvním z nich je dělání si podrobného plánu. Pořiďte si plánovací kalendář a spočítejte si hned od začátku školy kolik dnů zbývá do začátku zkouškového období. Pak si ujasněte, kolik dnů Vám minule stačilo na naučení se na jeden předmět a nechte si minimálně týden rezervu. Tímto způsobem si snadno odpočítáte termín, kdy musíte začít s učením. Pokud víte, že ani toto na Vás nezabere, dopište do kalendáře upomínku už každý den týden dopředu před daným datem.
kreativní práce


Ve dvou se to lépe táhne, a to platí hlavně pro učení. Nikdo přeci neříká, že se musíte učit vyloženě jen doma na samotce. Naopak, změna prostředí Vám velmi prospěje, a to hlavně Vašemu mozku. A ten to má bohužel celé na starosti. Vyzvěte tedy své přátele a udělejte si studijní odpoledne v nějaké útulné kavárně. Vzájemně se vyhecujete k tomu, abyste se opravdu učili a o pauzy si užijete příjemné klábosení a něco dobrého na zub. Vaše tělo se tak mnohem rychleji zrelaxuje a načerpá síly do nového učení. Vy navíc budete mít pocit, že jste byli s přáteli a měli se dobře. Což je kolikrát ve spojení se školou často něco jako oxymóron.
plný stůl


Vyzkoušejte jiný druh učení. Pokud se Vám neustále nedaří zapamatovat si vše a máte s tím problémy, že ztrácíte jistotu, jak to vlastně všechno dopadne, tak byste možná měli změnit způsob učení. Často pomáhá, když si studenti danou látku přepisují. Někomu naopak velmi pomůže, když si sám sebe nahraje, jak odříkává danou látku. Vy se pak můžete učit hned několika způsoby, a to i třeba během čekání na tramvaj nebo na volnou pokladu v supermarketu. A to už by v tom musela být opravdu černá magie, abyste to po tom všem neudělali, ne? Chce to jen pevné nervy a věřit sám v sebe. Uvidíte, že když uděláte vše poctivě podle svého plánu, tak se výsledky velmi brzo projeví.