Příchod miminka a naše starosti

Není toho málo, co se všechno musí připravit, než se naše miminko narodí. Oblečení, kočárek, postýlka, auto sedačka, vaničku. A to jsou jen ty základní „velké“ věci, které máme většinou před narozením miminka. A jak na jejich výběr?
 
Oblečení
Velikost 58 je velikostí nejmenší možnou, kterou v obchodě koupíte. Doporučuji si ale pořídit jen několik málo kousků, protože miminko velmi rychle roste a velikost, která mu vydrží o něco déle, bude pak 64.
 
Kočárek
Kočárek je nutností, ale ne zcela. Je to sice základní „vozítko“ naven, procházky, nákupy. Je to velký pomocník, protože miminko je v něm nejenom chráněné před nepřízní počasí a pohupování mu většinou svědčí, ale i nám může být ku prospěchu, protože se do něj krom miminka vejde i něco navíc, třeba malý nákup. Navíc kočárky dokáží, díky své konstrukci, zdolat i náročnější terén, a tak si s nimi klidně můžeme střihnout i procházku v lese. Ten, kdo se ale nebojí, že s miminkem spadne, může využít také šátek, který je u mladých maminek stále oblíbenější.
 
Postýlka
Pro některé rodiče je postýlka naprostou zbytečností. Někteří rodiče spí totiž s miminkem na prostorné manželské posteli, jiní mu pořídí rovnou velkou postel, kterou ohraničí, prozatím třeba srolovanou dekou. Jiní si zase nedovedou představit, že by jejich miminko nespalo v kolébce. Všechna řešení jsou správná, jen je potřeba si prostudovat podmínky bezpečného spaní s miminkem.
 
Vanička
Vanička je důležitá a na té bych neslevovala. Je dobré, když má miminko svou vaničku, zejména z hygienických důvodů. Sice se dnes doporučuje miminka koupat 1x až 2x týdně, a tak ji budeme využívat méně, ale i tak miminko potřebuje svůj prostor na bezpečné koupání.
 
Auto sedačka
Základem, jak autosedačku vybrat je samozřejmě věk a hmotnost dítěte. Pro miminka platí, že dítě musí v autosedačce sedět proti směru jízdy. Při jejím výběru nekoukejte na nízkou cenu, ale na funkčnost a bezpečnost.
 
Bezpečnost našich miminek je velmi důležitá. Bránit se nedovedou. To my jsme jejich ochránci a ona nám důvěřují!