Zubní pasta nejen jako pomocník při dentální hygieně

Každý jí má v koupelně, každý ji několikrát denně používá. Mnoho lidí však netuší, že zubní pastu může využít na nespočet dalších úkonů. Zubní pasta je ve skutečnosti spolehlivý multifunkční výrobek, který se umí postarat nejen o zdravý a hezký úsměv. Zde můžete najít několik příkladů toho, v čem dalším vám může být zubní pasta nápomocna.

Čistí šperky

Zubní pasta vyčistí nejen vaše zuby – jedním z mnoha využití zubní pasty je také čistění šperků, což určitě oceníte, pokud potřebujete přeleštit některý ze svých řetízků, prstenů nebo jiných cenností. Stačí nanést trochu zubní pasty na hadřík a jednoduše vyčistit šperk. Je také možné nechat nějakou dobu pastu na šperku působit, než ji z něj otřete.

Ulevuje od bolesti

Určitě se vám už mnohokrát stalo, že vás při vaření poprskal horký olej nebo vařící voda. Prvním pravidlem je dát poraněné místo okamžitě pod proud studené vody. Občas se ale stane, že i po tomto opatření zarudlé místo pálí. V takovém případě můžete použít zubní pastu – pokud je popálenina jenom povrchová, nemusíte se bát potřít poraněnou kůži vrstvou zubní pasty. Ta by měla bolest zmírnit.

Chrání zrcadlo

Znáte to – dáte si koupel, a poté, když vylezete z vany a podíváte se do zrcadla, vidíte jen mlhu. Pokud chcete této nepříjemnosti předejít, můžete opět spolehnout na zubní pastu. Stačí, abyste před koupáním/sprchováním natřeli zrcadlo vrstvou pasty a poté zrcadlo vyleštili. Mělo by tak odolat působení páry a zůstat nezarosené. Na podobném principu můžete využít také pěnu na holení. Obojí by mělo spolehlivě fungovat i na čelní sklo auta.

Využití zubní pasty je samozřejmě o hodně víc, uvedené příklady jsou jen ty nejpraktičtější, se kterými si můžete doma pomoct. Nebojte se využít zubní pastu jako pomocníka v domácnosti. Mnoho tím ušetříte.