NEJZNÁMĚJŠÍ STOLNÍ HRY

Dnes najdeme ve hračkářstvích stovky druhů stolních her s různými tématy, různých značek i názvů. Vybere si snad úplně každý, děti, dospělí, inteligentní i ti, kteří pouze touží po zábavě. Pár her se ale neodmyslitelně zapsalo do našich hlav a předávají se po generacích. Jaké to jsou?

 hra mahjong
Scrabble

Hra, která pořádně prověří Vaši slovní zásobu. Jedná se o skládání slov z omezených písmen. Pokud Vás tato hra zajímá, podrobnější informace o této hře najdete na https://www.radeva.cz/se-scrabble-kolem-sveta.

 
Carcassonne

Možná se jedná o nejoblíbenější deskovou hru na světě. Hráči vytvářejí nová území stavěním hradů, cest a luk. Umísťují zde své rytíře nebo mnichy. Rozšiřováním svého území získávají hráči body. Na konci hry je vítězem člověk s největším počtem bodů. Hra se dá zakoupit rovnou v celé sadě nebo se dají dokupovat různá rozšíření.

 
Osadníci z Katanu

Noví osadníci ve hře obsazují celý ostrov. Staví cesty, města a osady. Těží potřebné suroviny pro jejich stavbu. Jedná se o strategickou hru, která se dá hrát nejlíp v počtu 3-4 hráčů. Má velice variabilní hrací plán, pokaždé může být sestaven jinak. Můžete také pomocí pirátů škodit ostatním spoluhráčům. Cílem je získat minimálně deset bodů za postavená města a vesnice.

 hra Carrom
Activity

Jedná se o hru, která se hraje ve dvojicích. Je tedy potřeba mnohem větší množství hráčů, aby hra byla zábavná. Jeden z dvojice si vytáhne kartičku a poté musí splnit úkol na ní. Jeho spoluhráč musí hádat, o co se jedná. Jsou zde činnosti jako kreslení, předvádění zvířat a činností nebo popisování. Za splnění úkolů se můžete posunout na hrací ploše. První v cíli soutěž vyhrává.

 
Dobble

Malá, kompaktní hra, ideální na cestování. Každý hráč má nějaké kartičky. Na odpočet se kartičky otočí a hráči hledají stejné symboly. Kdo je najde první, bere všechny karty. Cílem je získat všechny. Hra vhodná pro rozvíjení všímavosti dětí.

 

Jaká je Vaše nejoblíbenější stolní hra?

NEJZNÁMĚJŠÍ STOLNÍ HRY
Ohodnoťte příspěvek