Počítače, laptopy a tablety v dětských rukou

Pakliže máte děti na základní škole, dejme tomu na druhém stupni, jistě ž mají nějaký vlastní tablet nebo mobil. Zapátrejte v paměti a vzpomeňte si, kdy jste si první chytrý telefon koupili vy. A kdy první notebook? Nejspíš jste vyrůstali v domácnostech, které žádné počítače neměly a první pevný počítač jste si pořídili domů až v dospělosti.

Dnes je ale doba jiná a děti už na základní škole pracují s interaktivními tabulemi a počítači, proto je zřejmé, že dítě musí mít přístup buďto k vašemu počítači nebo laptopu, či mít vlastní. Jak starý byl váš potomek, když jste mu koupili jeho první počítač nebo laptop?

Pokud máte děti dávno na vysoké škole, nejspíš to bylo někdy na střední, ti majetnější dostali první laptop okolo patnáctého roku, ti prostší darovali notebook dítěti k maturitě. Ale dnes? Máte dítě mladší deset let? A má vlastní notebook? Je to jiné pro děti, které mají staršího sourozence, protože v tom případě už i šestileté dítě může sdílet notebook staršího sourozence, ale pokud je nejstarší dítě mladší deset let, má vlastní notebook?

Proč si myslíte, že by ho mělo mít? Kdy je ideální doba na nákupu notebooku, tabletu nebo netbooku pro vaše dítě?

Výzkum Microsoftu
Skupina Microsoft se před pár měsíci podílela na výzkumu toho, v kolika letech dětem rodiče kupují první notebooky pro jejich soukromé užití případně sdílení s mladším sourozencem. Microsoft měl na pět tisíc respondentů, kteří odpovídali na dvě základní otázky:

–          Kdy dítěti koupili první notebook
–          Za jakým účelem notebook nebo tablet dítěti kupují

Výsledky v procentech
Z výzkumu vyplynulo, že dvanáct procent rodičů kupuje notebook svému dítěti ještě před nástupem do školy. Třetina rodičů tvrdí, že ideální je nástup na druhý stupeň základní školy, tedy pořídit dítěti notebook k vysvědčení nebo Vánocům v páté respektive šesté třídě.

A co je hlavním důvodem?
Rodičové se v sedmdesáti devíti procentech případů shodují, že dítěti kupují notebook nebo tablet hlavně proto, aby mu to pomohlo při výuce.