Pro všechny typy bazénů

Bazénové plachty a folie různých druhů a typů. Máte doma vlastní zahradní domácí bazén a víte, co všechno jeho provoz obnáší? Chybí vám jediné? Plachta? Tato kategorie může zahrnovat plachty a folie různých druhů. Najdete zde například:

plavání

  1. Geotextilie – jsou určeny pro instalaci pod folii. Tvoří jakési pojítko, tedy jakousi překážku mezi dnem plachty a zemí. Pomáhají, aby se plachta neroztrhla. Chrání ji, aby zůstala neporušená. Geotextilie se instalují na povrch zeminy, po úpravách. Nejprve je důležité odstranit ostré předměty nebo drny, posléze se na takto upravený povrch nasype jemně prosetý písek a na něj se dává Geotextilie. Chrání folii před poškozením a před nežádoucími projevy z okolního prostředí. Má vynikající specifické vlastnosti. Nevstřebává vlhkost, odolává vysokým i nízkým teplotám, nemnoží se v ní bakterie a brání prorůstání trávy.
  2. Běžné typy určené k zakrytí povrchu hladiny – tyto typy jsou určené především pro zakrývání hladiny. Díky nim si nemusíte dělat starosti s větvičkami, trávou a hmyzem, které napadá během noci nebo i ve dne, kdy se nekoupete, do vody. Jsou tedy určené k ochraně vody před nežádoucím znečištěním. Zakrývají povrch hladiny také v měsících, kdy není bazén v provozu.
  3. Speciální solární typy určené k zakrytí povrchu hladiny, mají navíc zlepšený přenos tepla ze slunečního záření do vody – zakrývají hladinu, chrání ji před spadanými nečistotami, které by se chtěly dostat do vody, ale také mají další výhodnou vlastnost. Využívají slunečního teplého záření a přenášejí teplo na hladinu a do vody. Díky tomu budete mít vodu ve slunečném dni hned teplejší.
  4. Zazimovací – určené pro ochranu a zakrytí v zimním období.

bubliny

Standardní rozměry

Folie se tedy používání v průběhu provozu bazénu, ale také před jeho postavením, i posléze, například když končíte s koupací sezonou a potřebujete jej zazimovat.
Vybírat si můžete ze základních standardních rozměrů, nebo si můžete požádat o individuální rozměr. Kulaté, hranaté, oválné, najdete zde široký výběr.